""
""

Hardox® aşınma plakası

Hardox® aşınma plakaları, dünyanın lider konumdaki aşınmaya dayanıklı çeliğidir. Hardox®, SSAB şirketler grubunun bir ticari markasıdır.

Veri sayfalarını indirin

Hardox® aşınma plakası dünyanın lider konumdaki aşınma dirençli çeliğidir. Eşi benzeri olmayan sertlik ve darbe dayanımı, ekipmanınız için yüksek verimlilik, geliştirilmiş dayanıklılık ve uzun kullanım ömrü sağlar. Ayrıca geniş yelpazedeki kalite ve kalınlık çeşitleri, Hardox® aşınma plakalarının ihtiyaçlarınızı karşılamasını ve verimliliğinizi artırmasını sağlar. Üstün sertlik ve tokluğu birleştiren Hardox® aşınma plakası, en zorlu ortamlarda her türlü ekipman, parça ve yapının servis ömrünü uzatmak için tercih edilen aşınmaya dayanıklı çeliktir. 

Abraservice; kaya, kum, kömür, mineral, hurda metal ve diğer hasar verici elementler için, size en uygun Hardox kalitesini bularak ekipmanınızın en yüksek verimlilikte çalışmasını sağlar. 

Hardox® aşınma plakaları 400 HBW ile 600 HBW (ekstrem durumlar için) arası kalitelerde ve 0,7 mm ile 160 mm arası kalınlıklarda mevcuttur. Tüm Hardox® kaliteleri, tüm kalınlık genelinde sertlik garantisi sağlar.


HARDOX® AŞINMA PLAKASINI SEÇMEK İÇİN EN ÖNEMLİ 5 NEDEN

 1. TUTARLI ÖZELLİKLER
  Her Hardox® plakasında, her yönde, her seferinde. Başka hiçbir plaka aynı tutarlı sertliğe, tokluğa, kalınlığa, kimyasal özelliklere ve atölye kolaylığına sahip değildir.
 2. TEMİZ ÇELİK
  Hardox® aşınma plakasının tamamı martensitli bir matrisle üretilir. Mükemmel rastlantısal yönlendirme ve küçük tane ebatları, yüksek derecede saflık ve düşük inklüzyon miktarlarıyla, düşük sıcaklıklarda garantili tokluk.
 3. KALICI DEĞER
  Hardox® dünyada aşınmaya dayanıklı çeliklerde en güçlü ürün markasıdır. Küresel bir pazar ve inovasyon lideri olarak 40 yılı aşkın bir süredir eşsiz bir konumdadır. Hardox® aşınma plakasıyla üretilen ekipman daha yüksek bir değere sahiptir.
 4. ÇATLAMA DİRENCİ
  Temiz çelik uygulaması çok yüksek çatlama direnci, darbelere karşı dayanıklılık ve olağanüstü yüksek enerji emilimi sağlar.
 5. KÜRESEL VE ÇOK YÖNLÜ
  Hardox® gerçek bir küresel aşınma plakasıdır. Tüm kıtalarda ve 50'den fazla ülkede stoklarda mevcuttur. 0,7 mm düzeyinde incelikten 160 mm kalınlığa kadar. Süper tok Hardox® HiTuf'tan Hardox® Extreme'e kadar, dünyanın en sert aşınma plakası.

*Bağıl servis ömrü aralıkları yalnızca sürtünme aşınması için geçerlidir.
** 70 mm için tipik.

Hardox® aşınma plakası logosu
Hardox® kova

Tasarruflarınızı Hardox® WearCalc uygulamasıyla hesaplayın

Hardox® WearCalc, kullanıcıların belirli bir kullanım alanı için farklı Hardox® sınıflarını karşılaştırmasına ve yumuşak çelikten yüksek dayanımlı çeliğe geçerse servis ömrü ve yük kapasitesinde yaşayacağı artışı hesaplamasına yardımcı olur. Mobil uygulama ayrıca erozyon aşınması, sürtünme aşınması ve darbe aşınmasını öngörmede de kullanılabilir.

Google Play'den indirin

App Store'dan indirin

Hardox® HiTemp

Hardox® HiTemp

Bu, yüksek sıcaklık talepleri için sunduğumuz aşınmaya dayanıklı çeliktir. Hardox® HiTemp, 300°C -500°C aralığındaki yüksek sıcaklıklarda sıradışı aşınma direnci sağlar. Geleneksel su verilmiş ve temperlenmiş aşınma dirençli çelikler 200°C'nin üzerindeki sıcaklıklarda sertlik kaybına uğrarken, Hardox® HiTemp 500°C'ye varan sıcaklıklarda bile sertliğini korur. Özellikleri, yüksek kaliteli hammaddelerin ve titizlikte kontrol edilen bir üretim sürecinin birleşimiyle elde edilir. Hardox® HiTemp, teslimat anında 400 HBW sertliğe sahiptir ve 5 mm-51 mm arası kalınlıklarda mevcuttur.

Hardox® 500 Tuf'tan kova

Hardox® 500 Tuf

Şekillenebilirlik ve aşınma direnci arıyorsanız Hardox® 500 Tuf'u seçin. Hardox® 500 Tuf hem yüksek performans  dayanıklılığı hem mükemmel şekillenebilirlik sunan aşınmaya dayanıklı bir çeliktir. Hardox® 500 Tuf, yapısal özelliklere sahip ilk 500 HBW aşınma  plakasıdır. Tek bir aşınma plakasında  sıradışı sertlik ve garantili tokluk sunar. Malzeme, geleneksel 400 HBW aşınma dirençli çeliğe oranla  %70-100 daha uzun bir servis ömrünün yanı sıra daha iyi bir göçük koruması sağlar.  Hardox® 500 Tuf 4 mm-25,4 mm arası kalınlıklarda sunulur ve tüm kalınlık aralığında -20°C'de 27 J garantili darbe dayanımına sahiptir.

Hardox® Extreme'den damper

Hardox® Extreme

Hardox® Extreme,  60 HRC nominal sertliği ve 650–700 HBW tipik sertliğiyle dünyanın en sert aşınma plakasıdır.

Hardox® 550 ve Hardox® 600

Sırasıyla 550 HBW ve 600 HBW nominal sertliğe sahip olan Hardox® 550 ve  600, aşınmaya karşı yüksek/ekstrem direnç gerektiren uygulamalarda parçaların servis ömrünü önemli ölçüde uzatabilen su verilmiş ve temperlenmiş malzemelerdir.   Çeşitli özel uygulamalara veya aşınma sorunlarına yanıt veren ürünler sunulmaktadır.  Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişim kurun.

Hardox® HiAce'den geri dönüşüm kavrayıcısı

Hardox® HiAce

Bu, aşınma ve korozyon direncini birlikte sunan yeni bir çeliktir. Hardox® HiAce, düşük pH'lı asitli ortamlarda aşınmaya dayanacak şekilde geliştirilmiştir. Ekipmanlar asit, sülfat veya klorür içeren tuzların bir kombinasyonuna maruz kalabilir. Sinsi ve agresif asitler, çeliğin yüzeyini oksitleyerek servis ömrünü kısaltır ve verim kaybını ve bakım ihtiyacını artırır.

Hardox® HiAce oksitlenme sürecini büyük ölçüde yavaşlatır ve normal ortamlarda geleneksel 450 HBW aşınmaya dayanıklı çeliklerle aynı düzeyde performans sağlar. Düşük sıcaklıklarda garantili yüksek tokluk,  en zorlu uygulamalar için daha da fazla potansiyel sunar. 4 mm–25,4 mm kalınlık aralığında sunulan  Hardox® HiAce, düşük pH düzeyli koşullarda kullanılır ve ekipmanın servis ömrünü  geleneksek 400 HBW çeliğe kıyasla 3 kata kadar uzatır.

Hardox® , SSAB şirketler grubunun bir ticari markasıdır.

Dokümanlar

pdf 8,74 Mb
Hardox® aşınma plakası – Sert ve Tok
pdf 154 Kb
Hardox® 400 datasheet
pdf 79 Kb
Hardox® 450 datasheet
pdf 77 Kb
Hardox® 500 datasheet
pdf 149 Kb
Hardox® 500 Tuf datasheet
pdf 153 Kb
Hardox® 550 datasheet
pdf 75 Kb
Hardox® 600 datasheet
pdf 146 Kb
Hardox® Extreme datasheet
pdf 76 Kb
Hardox® HiAce datasheet
pdf 152 Kb
Hardox® HiTemp datasheet
pdf 153 Kb
Hardox® HiTuf datasheet
180